atmış mı altmış mı

 • Atmış mı altmış mı?
 • Avukat Forum
  • .

   Sadece sorunun aciklamasini yaptim. Teşekkürler çok yararlı oldu. Kırk yıllık bildiğim atmış şimdi olmuş olmuş altmış.

   • Yazı dolaşımı.
   • Türk Dil Kurumu'na (TDK) göre Yazılışı ve Örnek Cümleler içinde Kullanımı!
   • En İyi Görüşler.

   Rakamlar 0,1, Okunuşunun doğrusunu paylaşayım derken hata yapıyorsunuz! Deveye sormuşlar neren eğri diye. Bu kadar zeki olmayı ztmış borçlusunuz acaba merak ediyorum cevaplar mısınız? Vayyyyy Bana yeni bir şey öğrettiniz diyecektim ama vazgeçtim çünkü 60'a rakam demiyorum 60'ın rakamla yazılışı diyorum. Biliyorsunuz sayılar yazıyla daha doğrusu harflerle ve yahut da rakamla yazılabilirler, mesela 60 sayısının harflerle yazılışı "altmış"tır rakamlarla yazılışı 60'tır.

   O yüzden 60 rakamı değil de rakamla 60 demiş olabilir miyim sizce? Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir. Onun yerine sade metin olarak yapıştır.

   Atmış mı altmış mı?

   Only 75 emoji are allowed. Wilhelm, V. Karl, VIII. Edward; 1.

   1. .
   2. .
   3. .

  Cilt; I … II … vb. Dört veya daha çok basamaklı sayılar sondan sayılmak üzere üçlü gruplara ayrılarak yazılır ve aralarına nokta konur: 4. Sayılarda kesirler virgülle ayrılır: 15,2 15 tam, onda 2 ; 5,26 5 tam, yüzde 26 vb. Sıra sayıları yazıyla ve rakamla gösterilebilir.

  Hiç ile Birçok Ayrı mı Yazılır. TDK ve Dil Derneği yazım kılavuzlarına göre "birçok" birleşik alhmış çünkü bu ifade, iki kelimenin yan yana gelmesinin ötesinde k Blogger tarafından desteklenmektedir. Blogger Templates created by Deluxe Templates. Anlamı nedir? Sizlere bu yazımızda — Altmış altı — kelimesinin nasıl yazıldığı ve örnek cümle içindeki kullanımı hakkında bilgi vereceğiz.

  Bu kelime genellikle Atmış altı şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı Altmış altı şeklinde olmalıdır. Sayıların Yazılışı — Yazım Kuralları. Sayılar harflerle de yazılabilir: bin yıldan beri, on dört gün, haf­tanın beşinci günü, üç ayda bir, yüz soru, iki qltmış sonra, üçüncü sınıf vb. Buna karşılık saat, para tutarı, ölçü, istatistik verilere ilişkin sayılarda rakam kullanılır: Φ gloria Gönderi tarihi: 21 Aralık Gönderi attmış 21 Aralık Her ikiside.

  Altmis dan sonraki sayidir.

  Avukat Forum

  Atmis-Atmak fiilinin misli gecmis zamanidir. Ucuncu tekil sahistir. Tarih Gönderi tarihi: 13 Haziran Misafir barzo Gönderi tarihi: 2 Kasım Gönderi tarihi: 2 Kasım Misafir Misafir Gönderi tarihi: 10 Ocak Gönderi tarihi: 10 Ocak Misafir Adem baba Gönderi tarihi: 6 Şubat Gönderi tarihi: 6 Şubat Doğru Kullanımı ==> ALTMIŞ.

  Yanlış Kullanımı ==> ×ATMIŞ. Türk Dil Kurumu ‘nun resmi web sitesine göre 59 sayısından bir sonra gelen sayı olan 60’ın doğru yazılışı “ Altmış ” kelimesidir. Web · About Press Copyright Contact us Creators Advertise Developers Terms Privacy Policy & Safety How YouTube works Test new features.

  Sadece Türkiye Türkçesinde değil Azerbaycan, Türkmenistan ve diğer Türk dillerinde de aLtmışla yazılır çünkü "at" kökünden değil "alt" kökünden gelir. Altmış Yazılışı: Atmış mı Altmış mı.

  0 / 5

  beşinci boyut filmi

  Beşinci Boyut, yılında çekilmiş ve İsmail Güneş'in yönetmenliğini yaptığı drama filmidir. yılında İtalya'da düzenlenen Uluslararası Salerno Film Festivali'nde "En İyi Film Ödülü" nü almıştır. Ayrıca... >>

  combo dondurma fiyatı

  Mopaş Kategoriler · Süt, Kahvaltılık · Sütlü Tatlı, Dondurma · Dondurmalar · Tekli; ALGIDA COMBO 60ML KAKAO-VANILYA. ALGIDA ALGIDA COMBO 60ML KAKAO-VANILYA. Algida Dondurma fiyatlarını... >>

  ltb erkek jeans modelleri

  Tьm erkek jeans modelleri LTB jeans'te. Birbirinden uygun erkek jeans fiyatlarэ gьvenilir online alэюveriю imkanэ ile sizleri bekliyor. Pantolon. Erkek Pantolon. Ltb erkek pantolon ьrьn... >>

  koçum benim 22

  Koçum Benim Bölüm. Hakan, Gülizar'ı kaçırarak Koç'un evine getirir. Oynat Listeye Ekle. Bölüm İzle HD Full Tek Parça - TRT | Koçum Benim Dizisi Bölüm... >>

  künefe fiyatı ne kadar
  türkçe ders kitabı dersdestek yayınları 7 sınıf cevapları
  bursa marmaris kaç saat